تبلیغات
بیوگرافی - بیوگرافی فرامرز اسلانی

بیوگرافی فرامرز اسلانی

سه شنبه 22 شهریور 1390 10:03 ق.ظ

نویسنده : سهند احمدنیا

بیوگرافی فرامرز اصلانی :
اصلانی فارغ‌التحصیل رشته روزنامه‌نگاری از دانشگاه لندن است. او ترانه‌ها و موسیقی‌اش را عمدتا خود می نویسد. و آن را به همراه سبك مخصوص گیتار و آوازش اجرا می‌كند.
وی پس از پایان تحصیلات به روزنامه‌نگاری پرداخت و مقالات بسیاری را به زبان های انگلیسی و فارسی منتشر كرد.
سپس به ایران بازگشت و فعالیت خود را یكی از دو روزنامه معتبر انگلیسی آن سال‌ها در ایران به نام Tehran JournalCBS در تهران قرار گرفت و نخستین مجموعه از آثار موسیقی خود را تحت عنوان دلمشغولی‌ها به همراه كمپانی CBS منتشر كرد كه به سرعت توانست جزو پرفروش ترین آثار موسیقی در آن سال قرار گیرد.

پس از انقلاب سال ۱۹۷۹ او به همراه خانواده‌اش ایران را ترك کرد و در انگلستان سكنی گزید. در آنجا به طور هم‌زمان فعالیت‌های مطبوعاتی و موسیقایی‌اش را پی گرفت. هر دو فرزند او به نام‌های فدرا و ركسانا نیز مثل پدر در حوزه موسیقی فعالیت می‌كنند. یکی از مهم‌ترین آثار اصلانی که در ایران هم به شهرت فراوانی رسید آلبوم روزهای ترانه و اندوه بود.

خصوصیت صدای اصلانی :
صدا و تکنیک خوانندگی او از دیگر خواننده‌های هم‌نسل خود متفاوت است و صدایش از بخش درونی حنجره به نرمی ادا می‌شود که در آخر ممتد و لرزان می‌شود.همچنین گاهی فراز و فرودهایی به صدای خود می دهد.اصلانی این کار را به بهترین شکل انجام می‌دهد

 

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -